article

Szybkie płatności online za fakturę – dlaczego warto?

Szybkie płatności online to rozwiązanie wdrożone w większości sklepów internetowych. Jest na tyle lubiane przez klientów, że jego brak często powoduje porzucanie koszyków! A gdyby tak wysyłać klientom faktury i oferty z możliwością opłacenia ich przez szybkie płatności online i dzięki temu domykać transakcje natychmiast?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce

1300 zł co miesiąc przez okres dwóch lat dla każdego obywatela bez względu na to, czy pracuje, czy też nie. Brzmi jak najgorszej jakości kiełbasa wyborcza? Otóż bezwarunkowy dochód podstawowy to nie tylko hasło populistyczne, a eksperymentalny program, który realizowany będzie w Polsce, nie wierzysz? My na początku też nie wierzyliśmy!

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Apaczka – na czym polega integracja?

Jeśli w Twoim biznesie wysyłka paczek odgrywa dużą rolę, z pewnością korzystasz z usług platformy logistycznej. Podpisałeś umowę z Apaczka? Twoja aplikacja do obsługi sprzedaży online - aleFaktury ma automatyczną integrację z brokerem kurierskim Apaczka. Usprawnij realizację zamówień z różnych źródeł zewnętrznych i lepiej zarządzaj informacjami o przesyłkach.

Integracje dla przedsiębiorcy 
article

Remanent a spis z natury – wzór

Przełom roku to często nerwowy czas w biznesie – domykanie projektów, dociąganie wyników, zamykanie tematów… A w rogu czai się on – straszak o trudnej do wymówienia nazwie – remanent. Na czym polega spis z natury? Czy spis z natury i remanent są tym samym? Jak sporządzić remanent? Czytaj dalej…

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Jak wysłać fakturę do KSeF?

Wśród przeróżnych – mniej lub bardziej komplikujących życie polskim przedsiębiorcom pomysłów, prym ostatnio wiedzie KSeF – ucieleśnienie pragnień naszego Ministerstwa Finansów i jednocześnie drzazga w… pięcie właścicieli firm. KSeF – niczym Wielki Brat od faktur – będzie miał oko na bieżący obrót gospodarczy w kraju i żaden, choćby najmniejszy VAT się przed nim nie ukryje.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać?

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać, co, jeśli w numeracji faktur powstanie luka, kiedy numery faktur mają się zerować - po miesiącu, roku, a może wcale? Te pytania zadaje sobie każdy początkujący przedsiębiorca. W końcu numery dokumentów handlowych to nie tylko kwestia porządku w firmowych dokumentach, lecz także ważny aspekt księgowy.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

E-faktura a jednolity plik kontrolny JPK_FA

Czy e-faktura i faktura elektroniczna to to samo? Kiedy KSeF zacznie być obowiązkowy? Jak ma się e-faktura do JPK_FA?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Integracja z brokerem Furgonetka - na czym polega?

Prowadzisz sklep internetowy? A może sprzedajesz za pośrednictwem wielu kanałów e-commerce? Sprawdź jak wysłać najtaniej do klienta paczkę.

Integracje dla przedsiębiorcy 
article

Integracja z BaseLinker – na czym polega?

Prowadzisz sprzedaż w różnych kanałach e-commerce? Obsługujesz zamówienia przychodzące z Allegro, Amazon, eBay i innych źródeł zewnętrznych? Korzystasz z usług kilku firm wysyłkowych, hurtowni, aplikacji SMS itp.? Używasz systemu BaseLinker? Faktury, oferty i magazyn obsługujesz online w aleFaktury? Już dziś Twoja przeglądarkowa aplikacja dla firm aleFaktury może być zintegrowana z BaseLinkerem. Sprawdź, na czym polega integracja!

Integracje dla przedsiębiorcy 
article

Faktura zaliczkowa – jak wygenerować dokument online?

Kiedy mogę wystawić fakturę zaliczkę? Czy wystawienie takiego dokumentu zobowiązuje mnie do płacenia podatku, jeśli tak to jakiego.

Poradnik przedsiębiorcy 
article

Jak założyć firmę – działalność gospodarcza w kilku krokach

Czy warto założyć jednoosobową działalność gospodarczą? Komu przysługują ulgi na start i jaką formę opodatkowania wybrać dla JDG.

Poradnik przedsiębiorcy 
article

Faktura Online - jak wystawić za darmo

Dlaczego lepiej wybrać generowanie darmowej faktury online w komercyjnym systemie niż wystawiać faktury w World lub Excel?

Poradnik dla przedsiębiorcy