article

Optymalizuj swój sezonowy biznes na Warmii i Mazurach dzięki "aleFaktury" - bezpłatna wersja i elastyczne pakiety płatne

Czy prowadzisz sezonowy biznes na Warmii i Mazurach? Czy jesteś właścicielem domków letniskowych, wypożyczalni motorówek, jachtów, sprzętu wodnego, kawiarni czy budki z lodami? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest efektywne zarządzanie sprzedażą i gospodarką magazynową w takiej działalności.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
27 Marzec
article

"aleFaktury" - jak usprawnić zarządzanie sezonowym biznesem na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury to region, w którym sezonowy biznes kwitnie, zwłaszcza w okresie letnim. Zarządzanie taką działalnością może być trudne i stresujące, szczególnie jeśli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie, które pomoże usprawnić procesy związane z fakturami, paragonami, gospodarką magazynową i nie tylko. W tym artykule przedstawiamy funkcje i możliwości aplikacji "aleFaktury" oraz omawiamy, jak może ona pomóc w prowadzeniu sezonowego biznesu na Warmii i Mazurach.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
27 Marzec
article

Jak wiosenna integracja usprawnić proces fakturowania?

Wiosna to doskonała okazja, aby wprowadzić w firmie usprawnienia, które przyniosą oszczędności. Uruchom automatyczną obsługę zamówień z różnych źródeł – m.in. BaseLinker i Allegro. Włącz integrację z brokerem zamówień, np. Apaczka/ Furgonetka i zamawiaj paczki hurtowo wprost z aplikacji do faktur

Integracje dla przedsiębiorcy 
28 Luty
article

Agroturystyka a działalność – jak założyć?

Gospodarstwo agroturystyczne to biznes, o którym marzy wielu. Czy trzeba być rolnikiem, żeby prowadzić agroturystykę? Jak założyć gospodarstwo agroturystyczne krok po kroku? Jak promować agroturystykę w sieci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Poradnik dla przedsiębiorcy 
27 Luty
article

Faktura ryczałtowa - ryczałt ewidencjonowany – stawki 2023

Obok zasad ogólnych, podatku liniowego i karty podatkowej polski przedsiębiorca może wybrać ryczałt ewidencjonowany. Jeśli jesteś na ryczałcie, sprawdź, jakie faktury i kiedy musi wystawiać ryczałtowiec. Sprawdź stawki ryczałtu obowiązujące w 2023r.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
22 Luty
article

Umowa najmu mieszkania, lokalu mieszkalnego i użytkowego – wzór

Wynajmujesz mieszkanie? Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać umowa najmu mieszkania i jakie elementy powinny być w niej zawarte? W artykule znajdziesz omówienie najważniejszych elementów umowy najmu mieszkania oraz wzór umowy najmu do pobrania.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
07 Luty
article

Szybkie płatności online za fakturę – dlaczego warto?

Szybkie płatności online to rozwiązanie wdrożone w większości sklepów internetowych. Jest na tyle lubiane przez klientów, że jego brak często powoduje porzucanie koszyków! A gdyby tak wysyłać klientom faktury i oferty z możliwością opłacenia ich przez szybkie płatności online i dzięki temu domykać transakcje natychmiast?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
11 Styczeń
article

Bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce

1300 zł co miesiąc przez okres dwóch lat dla każdego obywatela bez względu na to, czy pracuje, czy też nie. Brzmi jak najgorszej jakości kiełbasa wyborcza? Otóż bezwarunkowy dochód podstawowy to nie tylko hasło populistyczne, a eksperymentalny program, który realizowany będzie w Polsce, nie wierzysz? My na początku też nie wierzyliśmy!

Poradnik dla przedsiębiorcy 
30 Grudzień
article

Apaczka – na czym polega integracja?

Jeśli w Twoim biznesie wysyłka paczek odgrywa dużą rolę, z pewnością korzystasz z usług platformy logistycznej. Podpisałeś umowę z Apaczka? Twoja aplikacja do obsługi sprzedaży online - aleFaktury ma automatyczną integrację z brokerem kurierskim Apaczka. Usprawnij realizację zamówień z różnych źródeł zewnętrznych i lepiej zarządzaj informacjami o przesyłkach.

Integracje dla przedsiębiorcy 
20 Grudzień
article

Remanent a spis z natury – wzór

Przełom roku to często nerwowy czas w biznesie – domykanie projektów, dociąganie wyników, zamykanie tematów… A w rogu czai się on – straszak o trudnej do wymówienia nazwie – remanent. Na czym polega spis z natury? Czy spis z natury i remanent są tym samym? Jak sporządzić remanent? Czytaj dalej…

Poradnik dla przedsiębiorcy 
02 Grudzień
article

Jak wysłać fakturę do KSeF?

Wśród przeróżnych – mniej lub bardziej komplikujących życie polskim przedsiębiorcom pomysłów, prym ostatnio wiedzie KSeF – ucieleśnienie pragnień naszego Ministerstwa Finansów i jednocześnie drzazga w… pięcie właścicieli firm. KSeF – niczym Wielki Brat od faktur – będzie miał oko na bieżący obrót gospodarczy w kraju i żaden, choćby najmniejszy VAT się przed nim nie ukryje.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
25 Listopad
article

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać?

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać, co, jeśli w numeracji faktur powstanie luka, kiedy numery faktur mają się zerować - po miesiącu, roku, a może wcale? Te pytania zadaje sobie każdy początkujący przedsiębiorca. W końcu numery dokumentów handlowych to nie tylko kwestia porządku w firmowych dokumentach, lecz także ważny aspekt księgowy.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
08 Listopad