article

Jak wysłać fakturę do KSeF?

Wśród przeróżnych – mniej lub bardziej komplikujących życie polskim przedsiębiorcom pomysłów, prym ostatnio wiedzie KSeF – ucieleśnienie pragnień naszego Ministerstwa Finansów i jednocześnie drzazga w… pięcie właścicieli firm. KSeF – niczym Wielki Brat od faktur – będzie miał oko na bieżący obrót gospodarczy w kraju i żaden, choćby najmniejszy VAT się przed nim nie ukryje.

 
25 Listopad
article

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać?

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać, co, jeśli w numeracji faktur powstanie luka, kiedy numery faktur mają się zerować - po miesiącu, roku, a może wcale? Te pytania zadaje sobie każdy początkujący przedsiębiorca. W końcu numery dokumentów handlowych to nie tylko kwestia porządku w firmowych dokumentach, lecz także ważny aspekt księgowy.

 
08 Listopad
article

E-faktura a jednolity plik kontrolny JPK_FA

Czy e-faktura i faktura elektroniczna to to samo? Kiedy KSeF zacznie być obowiązkowy? Jak ma się e-faktura do JPK_FA?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
25 Październik
article

Integracja z brokerem Furgonetka - na czym polega?

Prowadzisz sklep internetowy? A może sprzedajesz za pośrednictwem wielu kanałów e-commerce? Sprawdź jak wysłać najtaniej do klienta paczkę.

Integracje dla przedsiębiorcy 
06 Październik
article

Integracja z BaseLinker – na czym polega?

Prowadzisz sprzedaż w różnych kanałach e-commerce? Obsługujesz zamówienia przychodzące z Allegro, Amazon, eBay i innych źródeł zewnętrznych? Korzystasz z usług kilku firm wysyłkowych, hurtowni, aplikacji SMS itp.? Używasz systemu BaseLinker? Faktury, oferty i magazyn obsługujesz online w aleFaktury? Już dziś Twoja przeglądarkowa aplikacja dla firm aleFaktury może być zintegrowana z BaseLinkerem. Sprawdź, na czym polega integracja!

Integracje dla przedsiębiorcy 
23 Wrzesień
article

Faktura zaliczkowa – jak wygenerować dokument online?

Kiedy mogę wystawić fakturę zaliczkę? Czy wystawienie takiego dokumentu zobowiązuje mnie do płacenia podatku, jeśli tak to jakiego.

Poradnik przedsiębiorcy 
16 Wrzesień
article

Jak założyć firmę – działalność gospodarcza w kilku krokach

Czy warto założyć jednoosobową działalność gospodarczą? Komu przysługują ulgi na start i jaką formę opodatkowania wybrać dla JDG.

Poradnik przedsiębiorcy 
07 Wrzesień
article

Faktura Online - jak wystawić za darmo

Dlaczego lepiej wybrać generowanie darmowej faktury online w komercyjnym systemie niż wystawiać faktury w World lub Excel?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
02 Wrzesień