article

Optymalizuj swój sezonowy biznes na Warmii i Mazurach dzięki "aleFaktury" - bezpłatna wersja i elastyczne pakiety płatne

Czy prowadzisz sezonowy biznes na Warmii i Mazurach? Czy jesteś właścicielem domków letniskowych, wypożyczalni motorówek, jachtów, sprzętu wodnego, kawiarni czy budki z lodami? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak istotne jest efektywne zarządzanie sprzedażą i gospodarką magazynową w takiej działalności.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

"aleFaktury" - jak usprawnić zarządzanie sezonowym biznesem na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury to region, w którym sezonowy biznes kwitnie, zwłaszcza w okresie letnim. Zarządzanie taką działalnością może być trudne i stresujące, szczególnie jeśli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie, które pomoże usprawnić procesy związane z fakturami, paragonami, gospodarką magazynową i nie tylko. W tym artykule przedstawiamy funkcje i możliwości aplikacji "aleFaktury" oraz omawiamy, jak może ona pomóc w prowadzeniu sezonowego biznesu na Warmii i Mazurach.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Agroturystyka a działalność – jak założyć?

Gospodarstwo agroturystyczne to biznes, o którym marzy wielu. Czy trzeba być rolnikiem, żeby prowadzić agroturystykę? Jak założyć gospodarstwo agroturystyczne krok po kroku? Jak promować agroturystykę w sieci? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Umowa najmu mieszkania, lokalu mieszkalnego i użytkowego – wzór

Wynajmujesz mieszkanie? Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać umowa najmu mieszkania i jakie elementy powinny być w niej zawarte? W artykule znajdziesz omówienie najważniejszych elementów umowy najmu mieszkania oraz wzór umowy najmu do pobrania.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Szybkie płatności online za fakturę – dlaczego warto?

Szybkie płatności online to rozwiązanie wdrożone w większości sklepów internetowych. Jest na tyle lubiane przez klientów, że jego brak często powoduje porzucanie koszyków! A gdyby tak wysyłać klientom faktury i oferty z możliwością opłacenia ich przez szybkie płatności online i dzięki temu domykać transakcje natychmiast?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Remanent a spis z natury – wzór

Przełom roku to często nerwowy czas w biznesie – domykanie projektów, dociąganie wyników, zamykanie tematów… A w rogu czai się on – straszak o trudnej do wymówienia nazwie – remanent. Na czym polega spis z natury? Czy spis z natury i remanent są tym samym? Jak sporządzić remanent? Czytaj dalej…

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać?

Numeracja faktur - jak powinna wyglądać, co, jeśli w numeracji faktur powstanie luka, kiedy numery faktur mają się zerować - po miesiącu, roku, a może wcale? Te pytania zadaje sobie każdy początkujący przedsiębiorca. W końcu numery dokumentów handlowych to nie tylko kwestia porządku w firmowych dokumentach, lecz także ważny aspekt księgowy.

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

E-faktura a jednolity plik kontrolny JPK_FA

Czy e-faktura i faktura elektroniczna to to samo? Kiedy KSeF zacznie być obowiązkowy? Jak ma się e-faktura do JPK_FA?

Poradnik dla przedsiębiorcy 
article

Faktura zaliczkowa – jak wygenerować dokument online?

Kiedy mogę wystawić fakturę zaliczkę? Czy wystawienie takiego dokumentu zobowiązuje mnie do płacenia podatku, jeśli tak to jakiego.

Poradnik przedsiębiorcy 
article

Jak założyć firmę – działalność gospodarcza w kilku krokach

Czy warto założyć jednoosobową działalność gospodarczą? Komu przysługują ulgi na start i jaką formę opodatkowania wybrać dla JDG.

Poradnik przedsiębiorcy 
article

Faktura Online - jak wystawić za darmo

Dlaczego lepiej wybrać generowanie darmowej faktury online w komercyjnym systemie niż wystawiać faktury w World lub Excel?

Poradnik dla przedsiębiorcy